برخی بی مهری ها مردم را از چشمه آب گرم بزمان محروم کرده است

برخی بی مهری ها مردم را از چشمه آب گرم بزمان محروم کرده است

بخشدار بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر گفت: چشمه آبگرم بزمان یکی از مهمترین چشمه های آبگرم سیستان و بلوچستان واقع در 30 کیلومتری جاده بزمان -دلگان به سبب کم توجهی دور از دسترس مردم قرار گرفته است.

ˈمحمود سرحدیˈ افزود: متاسفانه تخصیص نیافتن اعتبار از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تکمیل حمام، محوطه سازی و حصارکشی باعث شده تا مردم نتوانند از این پدیده گردشگری و درمانی بهره کافی ببرند.

وی بیان کرد: با وجود پیگیری های انجام شده هنوز اقدامی از سوی مسوولان دست اندرکار انجام نشده است.

بخشدار بزمان از مسوولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خواست با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و تعطیلی سال نو برای بهسازی و زیبا سازی این چشمه آبگرم اقدام کنند تا مردم از مواهب این نعمت الهی بی نصیب نشوند.

سرحدی افزود: آب چشمه از شکاف زمین می جوشد و درتمام فصول سال قابل استفاده است.

وی اظهار داشت: آب چشمه گرم بزمان خاصیت درمانی دارد بطوریکه دردهای مفصلی و ناراحتی های پوستی را بهبود می بخشد و برای التیام زخم ها بسیار موثر است.

بخشدار بزمان گفت: سالانه بیش از 25 هزار نفر از نقاط مختلف استان و کشور از آبگرم بزمان استفاده می کنند در حالی که اگر محور ارتباطی، محیط اطراف، حمام و سایر امکانات آن مهیا و بهسازی شود شمار گردشگران و مستقبلان از این چشمه به مراتب بیشتر خواهد شد.

همایش نمادین زنگ هوای پاک

زنگ هوای پاک در مدارس شهرستان ایرانشهر نواخته شد

همزمان با آغاز هفته هوای پاک زنگ آغاز این هفته در تمامی مدارس ایرانشهر، بمپور وبزمان نواخته شد و دانش اموزان از مسوولان و والدین خود خواستند تا نسبت به حفظ سلامتی و پاکی هوا بیشتر تلاش کنند.

محمود سرحدی افزود: دانش آموزان باید با دریافت آموزش های لازم و آگاهی از عوامل آلوده کننده هوا ضمن ارائه آموخته های خود به خانواده در امر مقابله با آلودگی هوا و حفظ محیط زیست همکاری کنند.

معاون فرماندار ایرانشهر در این مراسم گفت: استفاده از هوای پاک و سالم و بدور از هر گونه آلودگی حق همه انسانهاست

دانش آموزان در مراسم نمادین نواختن زنگ هوای پاک در مدرسه پروین اعتصامی ایرانشهر با قرائت سرود و سر دادن شعارهای زیست محیطی توجه هرچه بیشتر مسوولان به محیط زیست را خواستار شدند.


تاریخ بروزرسانی : ۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۱

بازدید

خبازان متخلف ایرانشهری بالغ بر 89 میلیون و 600 هزار ریال جریمه شدند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ایرانشهر گفت: 20 واحد خبازی متخلف در این شهرستان افزون بر 89 میلیون و 600 هزار ریال جریمه شدند.

ˈمحمود سرحدیˈ افزود: اعضای کارگروه آرد و نان شهرستان ایرانشهر در جریان بازدید دو روز گذشته از 26 واحد خبازی در این شهرستان 20 واحد متخلف را شناسایی و به پرداخت جریمه محکوم کردند.

وی بیان کرد: درج نکردن قیمت نان، گرانفروشی، کم فروشی و رعایت نکردن مسائل بهداشتی از مهمترین تخلفات خبازیهای متخلف بود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ایرانشهر اضافه کرد: اعضای کارگروه آرد و نان شهرستان ایرانشهر هر هفته یک روز بطور سرزده از خبازیهای سطح شهرستان بازدید و خبازیهای متخلف را در همان مکان جریمه و یا پلمپ می کنند.

وی ادامه داد: در جریان این بازدید خبازی های که هیچ گونه تخلفی نداشته باشند از سوی کارگروه آرد و نان ایرانشهر تجلیل می شوند.

بازدید از خبازیها

خبازان متخلف ایرانشهر بالغ بر 80 میلیون ریال جریمه شدند

 معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ایرانشهر گفت : صبح امروز اعضای کارگروه آرد و نان این شهرستان از 18 واحد خبازی بازدید کردند که از این تعداد 12 واحد بعلت کم فروشی متخلف شناخته شدند و بالغ بر 80 میلیون ریال جریمه شدند .

 محمود سرحدی گفت : نظارت بر کار نانوایی ها از وظایف کارگروه آرد ونان است و باید تلاش کنند تا نان با کیفیت و مرقوبی به مردم عرضه شود .

 وی با تاکید بر برگزاری کلاسهای آموزشی برای خبازان گفت: کارگروه آرد و نان شهرستان ایرانشهر به صورت سرزده از نانوایی های سطح شهر بازدید می کنند و هر نانوایی که تخلفی انجام دهد در همان مکان برایش پرونده تکمیل و جریمه می شود .

 سرحدی اظهار داشت خبازیهای که تخلفات مکرر انجام دهند پلمپ می شوند وی گفت : در سطح شهرستان ایرانشهر 42 خبازی فعال است .

 سرحدی از مردم ایرانشهر خواست با مشاهده هرگونه کم فروشی و یا گرانفروشی از سوی خبازان با شماره تلفن 124 تماس گیرند.

ستاد حوادث شهرستان ایرانشهر

جلسه ستاد حوادث شهرستان ایرانشهر برگزار گردید

http://iranshahr.sbportal.ir/sbportalsd_content/media/image/2013/11/2144_orig.jpg?t=635209253021471970

در این جلسه معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان ایرانشهر گفت : بدنبال نفوذ سامانه بارش زا در ساعات پایانی پنج شنبه و روز جمعه به میزان 19/1 میلی متر باران باریده است.

وی ادامه داد : در اثر جاری شدن سیلاب در پشت رودخانه حوراب در جنوب شهرستان متاسفانه یک راننده تراکتور که قصد عبور از سیلاب را داشته غرق شده و به برخی از تاسیسات شهری و روستایی نیز خساراتی وارد گردیده است.

سرحدی راد اظهار داشت : دستگاههای اجرایی مربوطه در حال برآورد خسارت می باشند

بزرگداشت 13 آبان 92

بزرگداشت سیزدهم آبان 1392

جلسه هماهنگی مراسم 13 آبان 1392 شهرستان ایرانشهر در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار گردید.

http://iranshahr.sbportal.ir/sbportalsd_content/media/image/2013/11/2119_orig.jpg?t=635189450848587282

در این جلسه جناب آقای سرحدی راد معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری با درود و سلام به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) و با ارج نهادن به حرکت اسلامی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در تسخیر لانه جاسوسی و مشخص نمودن مسیر حرکت انقلاب و شکستن هیبت و هیمنه استکبار جهانی و ایجاد این باور در جهانیان که اسکتبار جهانی طبل تو خالی است و همچنین تبریک اعیاد گذشته و عرض تسلیت به مناسبت شهادت 14 نفر از مرزبانان غیور که در راستای اقتدار و امنیت این مرز و بوم به مقام والای شهادت نائل شدند ، بیان داشت یوم ا... 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

وی همچنین گفت در این روز دانش آموزان برای حمایت از انقلاب به دانشجویان پیوستند و وارد دانشگاه تهران شدند که توسط رژیم طاغوت در دانشگاه به خاک و خون کشیده شدند

معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری افزود در این روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام صورت گرفت که امام خمینی (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد نمودند .

آقای سرحدی راد اظهار داشت تبعید حضرت امام (ره) در این روز صورت پذیرفت و به انتقال واقعیات آن روزهای پیروزی انقلاب به نسلهای جدید تاکید نمودند.

در پایان این جلسه مصوباتی جهت هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم به تصویب رسید