اخبار

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایرانشهر

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایرانشهر به ریاست احمدرضا هاشمزهی معاونت سیاسی امنیتی فرماندار و سایر اعضا به محوریت کشتار دام غیرمجاز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .
پس از تبادل نظر مقرر گردید:کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان با مشارکت تمامی ادارات عضو نسبت به تعطیلی و پلمپ واحد های مرغ زنده در فاز اول هسته مرکزی شهر اقدام نمایند.
 به دلیل ممنوعیت ورود مرغ زنده از استان های همجوار طی نامه ای به نیروی انتظامی منع ورود مرغ زنده از مبادی ورودی به شهرستان اعلام گردد و در صورت مشاهده کامیون متخلف را ضمن ارجاع به مراکز قضایی با هماهنگی اداره دامپزشکی به نزدیکترین کشتارگاه هدایت نمایند.
 شهرداری با همکاری کارگروه ظرف مدت یک ماه نسبت به جابجایی میدان دام از مکان فعلی به مکانی که قبلا مورد تایید قرار گرفته بود اقدام نماید. بخشداری مرکزی و اداره راه(مسکن و شهرسازی) و دامپزشکی مکانی را جهت جانمایی زنده فروشان مرغ در خارج شهر تعیین نمایند و مراتب را جهت اقدامات بعدی به اطلاع فرمانداری برسانند.
اعضا کارگروه نسبت به برطرف کردن موانع فعالیت کشتارگاه و فعال شدن این صنعت در شهرستان جلسات و رایزنی هایی با مسئولین ذیربط داشته باشند.
خصوص کشتار دام غیرمجاز در سطح شهر با توجه به بیماری های واگیردار و مشترک از دام به انسان اقدامات قانونی در جهت جمع آوری این مراکز توسط کارگروه صورت پذیرد.
در خصوص برآورد نرخ مرغ زنده ادارات صمت،جهاد کشاورزی و دامپزشکی جزئیات را بررسی و نتیجه را به اطلاع فرمانداری برسانند.
شهرداری نسبت به تامین آب شرب و همچنین احداث سرویس بهداشتی برای چوبداران میدان دام در مکان جدید اقدامات لازم را انجام ده
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید