اخبار

ساماندهی بازار بزرگ خیابان کلات ایرانشهر کلید خورد

فرماندار ویژه ایرانشهر در جلسه ای که به منظور ساماندهی بازار کلات ایرانشهر تشکیل شده بود بیان داشت:
از مدتها پیش ساماندهی فعالیت اصناف و دستفروشان خیابان کلات در اولویت کاری ما و مدیران شهرستان بوده است.
آنچه مهم است این است که از این به بعد ما به فعالیت بازار کلات به شکل فعلی خاتمه خواهیم داد. در شرایطی که بیماری کرونا تهدیدی برای جامعه است ما تلاش داریم فرصتهایی را نیز از بطن این تهدید بیرون بیاوریم که بر این مبنا خیابان کلات از این به بعد به طور کامل بسته شده و هیچ خودرویی حق تردد در این مسیر را ندارد.
در برنامه ریزی انجام شده دغدغه اشتغال کلیه دست فروشان لحاظ شده و طبق طرح اجرایی مقرر است دستفروشان به نحو شایسته در دو طرف خیابان کلات در قالب غرفه هایی که شهرداری تا آخر هفته تعبیه خواهد کرد ساماندهی و طی مزایده به صورت اجاره واگذار و فعالیت غرفه ها پس از مهار بیماری کرونا آغاز خواهد شد.
 کوثری افزود: شرایط آزاردهنده فعلی از قبیل شلوغی و ترافیک سنگین وسط شهر، نمای بد بازار، شرایط بهداشتی نامطلوب، چشم هر بیننده ای را آزار می دهد که این مساله در شان شهر تاریخی و بزرگ ایرانشهر نیست.
فرماندار افزود: طبق تصمیمات اتخاذ شده که با حضور مدیران ارشد شهرستان از جمله شهردار و رئیس شورای شهر ایرانشهر برگزار شد مقرر گردید:
 شهرداری  طی ۳روز آتی نسبت به آماده سازی و جانمایی محل استقرار دست فروشان اقدام نماید. همینطور  شهرداری نسبت به ایجاد سکوهای ساماندهی دست فروشان در معبر جدید واقع  در ضلع جنوبی پارک فجر حدفاصل خیابان ابوذر_خیابان کلات ظرف ۲هفته اقدام نماید.
اصناف و مغازه داران محدوده خیابان کلات نیز موظف به همکاری با نیروهای شهرداری و ماموران اداره اماکن نیروی انتظامی هستند به گونه ای که پیاده روهای مقابل مغازه ها می بایست پاکسازی شده و دستفروشان حق اتراق در آنجا را ندارند.
فرماندار ویژه ایرانشهر در ادامه بیان داشت: در جلسه امروز بر اساس برآورد کارشناسی مدیران شهری حدود ۳۰۰ غرفه در خیابان کلات و حدود ۱۵۰ غرفه نیز در معبر جنوبی پارک فجر تعبیه و طی و ان شاءالله پس از فروکش کردن بیماری کرونا به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار محترم نیز متناسب با امکانات و توان مالی شهرداری و مساعدت شورای محترم شهر در آینده ان شاءالله نسبت به سنگ فرش خیابان کلات اقدام خواهد کرد.

فرماندار ویژه در پایان اشاره کرد بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، فعالیت دست فروشان در محدوده خیابان کلات فعلا ممنوع است اما مغازه داران می توانند از ۳ روز آینده و پس از انجام تمهیدات لازم ( خط کشی و جانمایی غرفه ها توسط شهرداری)فعالیت خود را آغاز کنند‌.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید