اخبار

مردم در ایجاد امنیت سیستان و بلوچستان نقش بسیار مهمی دارند

مردم در ایجاد امنیت سیستان و بلوچستان نقش بسیار مهمی دارند
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت موضوعی اجتماعی است که مردم در آن نقش بسیار مهمی دارند و خوشبختانه همکاری و مشارکت مردم استان در این حوزه قابل توجه است.

علی اصغر میرشکاریˈ در نشست هم اندیشی علما، معتمدان و نخبگان شهرستان ایرانشهر به توانمندیها و ظرفیت های بالای ایرانشهر در بخش های کشاورزی، صنعتی و معدنی اشاره کرد

وی افزود: برای به فعل رساندن این ظرفیت ها و شکوفایی منطقه مردم باید مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید بر تشکیل شورای مشورتی با حضور معتمدان، نخبگان و روحانیون و اساتید دانشگاه در شهرستان ایرانشهر گفت: با تشکیل این شوراهای مشورتی و با همکاری شورای تامین می توان بسیاری از مسائل و مشکلات امنیتی را برطرف کرد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار با اشاره به برخی تحرکات افراد ناآگاه در منطقه تصریح کرد: افرادی که به هر شکلی ناامنی و مشکل ایجاد کرده اند می توانند با معرفی خود از رافت اسلامی نظام برخوردار شوند.

میرشکاری از علما، معتمدان و نخبگان ایرانشهر خواست تا افرادی را که به راه خلاف کشیده شده اند هدایت و راهنمایی کنند تا از رافت اسلامی بهره مند شوند و به آغوش گرم خانواده خود و جامعه بازگردند.

وی افزود: اختلاف و درگیریهای طایفه ای در منطقه باید با مشارکت ریش سفیدان حل شود و اجازه ندهیم چهره شهرستان خشن و ناامن معرفی شود.

وی از صاحبان ثروت و نیروهای توانمند بویژه افراد بومی خواست برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی و مشارکت در توسعه و پیشرفت منطقه وارد صحنه شوند و با همکاری دستگاههای دولتی برای جوانان ایجاد شغل کنند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با ایجاد اشتغال خیلی از مسائل ومشکلات بر طرف شود.

وی گفت: حل مشکلات منطقه بویژه در بعد امنیتی نیازمند مشارکت بیشتر مردم و ریش سفیدان و بزرگان طوایف است و در این زمینه باید هر چه بیشتر مردم با همکاری دستگاههای دست اندرکار امنیت و آرامش را برای جامعه تامین کنند.

فرماندار ویژه ایرانشهر نیز در این نشست با بیان اینکه ایرانشهر جوانترین شهرستان کشور است، گفت: متاسفانه بیکاری، اعتیاد و مواد مخدر چهره این شهرستان را نازیبا و دچار چالش کرده است.

ˈنبی بخش داوودیˈ افزود: باید تلاش کرد که با فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی غیر فعال شهرستان زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان جویای کار فراهم شود.

وی افزود: 30 درصد از معادن استان سیستان و بلوچستان در شهرستان ایرانشهر است که با بهره گیری و فعال کردن این معادن می توان منطقه را متحول کرد.

فرماندار ویژه ایرانشهر افزود: این شهرستان با 20 هزار کیلومتر مربع وسعت دارای سه بخش، 572 روستا و آبادی، 118 شورای اسلامی، 500 مدرسه ، هشت هزار دانشجو و 38 هزار دانش آموز است که بخش زیادی از آن را جوانان تشکیل می دهند.

گفتنی است دراین نشست تعدادی از معتمدان، نخبگان و علمای ایرانشهر با قدردانی از خدمات ارزنده دولت در منطقه، بیکاری و نبود امنیت را از مهمترین مشکلات شهرستان و مقابله جدی با پدیده سرقت، قتل و ناامنی را از خواسته های مهم مردم ذکر کردند.
۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید