اخبار

در سال گذشته مردم ایرانشهر 13 هزار واحد خون به نیازمندان اهدا کردند

در سال گذشته مردم ایرانشهر 13 هزار واحد خون به نیازمندان اهدا کردند
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت : یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم تهیه خون برای بیماران بستری شده در بیمارستانها است

فرماندار ویژه ایرانشهر در طی بازدید از پایگاه انتقال خون این شهرستان گفت: یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم تهیه خون برای بیماران بستری شده در بیمارستانها است.

وی با تقدیر از کارکنان پایگاه انتقال خون گفت : امیدواریم با تلاش شما دغدغه های مردم نسبت به تهیه خون مورد نیازشان کمتر شود.

دکتر غلامرضایی نیز در بازدید فرماندار این شهرستان از بخش ها و نحوه خونگیری افزود: برای تامین خون نیازمندان به خون درشهرستان ایرانشهر مشکلات زیادی وجود دارد بطوریکه در برخی مواقع خون مورد نیاز بیماران این شهرستان از دیگر شهرستانها و استانها تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه ماهانه 1200 تا 1500 واحد خون درایرانشهر نیاز است، گفت: کمبود پزشک و تکمیل نبودن کادر درمان، نبود وسایط نقلیه و خودروی سیار خونگیری برای اعزام تیم های خونگیری به مناطق دیگر و پایین بودن حقوق و مزایای کارکنان و پزشکان انتقال خون نسبت به دانشگاه علوم پزشکی را از عمده مشکلات انتقال خون ایرانشهر اعلام کرد.

 وی افزود: پایگاه انتقال خون ایرانشهر خون مورد نیاز بیماران هفت شهرستان را در جنوب استان تامین می کند بطوریکه اکثر بیماران منطقه در بیمارستانهای ایرانشهر بستری و درمان می شوند.

وی وجود 654 بیمار تالاسمی را از دیگر مشکلات ایرانشهر عنوان کرد و گفت: این تعداد بیمار ماهانه به بیش از 900واحد خون نیازمند هستند.

 در پایان این بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر برای حل مسائل و مشکلات پایگاه انتقال خون ایرانشهر قول مساعد داد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید