اخبار

بهترین آب، خاک و آفتاب در اختیار کشاورزان ایرانشهری است

بهترین آب، خاک و آفتاب در اختیار کشاورزان ایرانشهری است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: آب، خاک و آفتاب مناسب و عالی بهترین نعمات الهی برای توسعه و رونق اقتصادی منطقه در اختیار کشاورزان ایرانشهری قرار دارد.

نبی بخش داوویˈ در جمع کارکنان جهاد کشاورزی این شهرستان با تبریک هفته جهاد کشاورزی افزود: شهرستان ایرانشهر با 30 هزار هکتار زمین زراعی و باغی و 12 هزار بهره بردار به عنوان یکی از قطب های مهم کشاورزی و مناطق حاصلخیز سیستان و بلوچستان است که با برنامه ریزی و تشویق سرمایه گذاران به فعال شدن در این حوزه می توان تحول را در این بخش ایجاد کرد.

وی بیان کرد: وجود ذخایر بسیار خوبی آبی و هزار و 150 حلقه چاه کشاورزی فعال در شهرستان ایرانشهر کشاورزان این شهرستان را از نعمت آب فراوان بهره مند کرده و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد اما باید استفاده از این نعمت الهی را بخوبی مدیریت کرد.

فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: در چهار فصل سال می توان از زمینهای کشاورزی ایرانشهر محصولات فصلی و غیر فصلی برداشت کرد که این نیز نعمت بسیار بزرگی برای مردم این منطقه است و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد.

داودی اظهار داشت: در منطقه ای که آب فراوان و زمینهای حاصلخیز دارد و در چهار فصل سال آن نیز می توان کار کاشت داشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی را انجام داد واژه بیکاری معنایی ندارد.

وی گفت: با رونق بخش کشاورزی و راه اندازی صنایع تبدیلی می توان علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه توسعه منطقه را نیز فراهم کرد.
۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید