اخبار

طرح پرواربندی گوساله در ایرانشهر به بهره برداری رسید

طرح پرواربندی گوساله در ایرانشهر به بهره برداری رسید
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: طرح پرواربندی گوساله با ظرفیت 250 راس دام به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

ˈنبی بخش داوودیˈ در مراسم افتتاح طرح پرواربندی گوساله در ایرانشهر افزود: این طرح با هزینه ای افزون بر پنج میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع احداث شده و زمینه اشتغال 12 نفر را بصورت مستقیم فراهم کرده است.

وی بیان کرد: شهرستان ایرانشهر با شرایط اقلیمی مناسب و زمینهای حاصلخیز یکی از مهمترین نقاط پرورش دام در سیستان و بلوچستان است.

فرماندار ویژه ایرانشهر اظهار داشت: با تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در منطقه می توان از این ظرفیت ها برای پرورش دام و تولید گوشت و در نتیجه ایجاد اشتغال استفاده کرد.

وی با اشاره به وجود ظرفیتهای مناسب برای توسعه تولیدات کشاورزی و صنعتی در ایرانشهر گفت: برداشت بیش از 15 چین یونجه در سال در کمتر نقاطی از کشور مقدور است در حالی که در شهرستان ایرانشهر ظرفیت برداشت 15 تا 17 چین یونجه در سال وجود دارد و این توانمندی نقش بسیار مهمی در پرورش دام در منطقه دارد.

داودی گفت: در صورت استقبال بخش خصوصی از ظرفیت های موجود و سرمایه گذاری برای تولید بیشتر در بخش های کشاورزی و دامپروری شاهد رونق اقتصادی و اشتغال جوانان منطقه خواهیم بود.
۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید