اخبار

کارگاه بو جاری گندم در ایرانشهر راه اندازی شد

کارگاه بو جاری گندم در ایرانشهر راه اندازی شد
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: نخستین دستگاه بوجاری و ضدعفونی گندم سیستان و بلوچستان از سوی بخش خصوصی در این شهرستان راه اندازی شد.

فرماندار ایرانشهر با اشاره به اینکه بخش خصوصی می تواند در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کند گفت: دولت آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در منطقه را دارد.

نبی بخش داوودی افزود: شهرستان ایرانشهر با 30 هزار هکتار زمین زراعی و باغی یکی از مناطق مستعد در بخش کشاورزی است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی اظهار داشت: آب، خاک و آفتاب در این منطقه برای کشاورزی بسیار مناسب است بطوریکه در چهار فصل سال از زمینهای کشاورزی این شهرستان انواع محصولات برداشت و به بازار مصرف عرضه می شود.

ˈمنصور عدلˈ نیز در مراسم بهره برداری از این دستگاه افزود: با راه اندازی این کارگاه کشاورزان برای تامین بذر اصلاح شده و ضدعفونی گندم هیچ گونه محدودیتی ندارند.

وی گفت: کشاورزان سالانه بیش از هزار تن گندم اصلاح شده برای کشت نیاز دارند که با راه اندازی این دستگاه کشاورزان منطقه هیچ گونه دغدغه ای برای تامین بذر گندم اصلاح شده ندارند.

عبدالکریم دامنی دانش آموخته رشته کشاورزی سرمایه گذار این کارگاه نیز گفت: با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریال کارگاه بوجاری را تجهیز و اقدام به خرید گندم کرده ام بطوریکه این دستگاه ظرفیت بوجاری و ضدعفونی یک تن و 200 کیلوگرم تا یک تن و 500 کیلوگرم در ساعت را دارد.

وی افزود: با راه اندازی این کارگاه زمینه اشتغال 20 نفر نیز فراهم شده است.

۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید