اخبار

70 گونه گیاهی با ارزش دارویی در ایرانشهر رشد می کند

70 گونه گیاهی با ارزش دارویی در ایرانشهر رشد می کند
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی این شهرستان گفت: در ایرانشهر 70 گونه گیاهی با ارزش دارویی وجود دارد که به صورت طبیعی و غیر طبیعی رشد می کند.

فرماندار ویژه ایرانشهر با تاکید بر توسعه صنعت گیاهان دارویی گفت: با برنامه ریزی صحیح و ایجاد زیر ساخت ها می توان از محل تولید گیاهان دارویی زمینه اشتغالزایی را نیز فراهم کرد.

نبی بخش داوودی اظهار داشت: شهرستانی که این همه ظرفیتها را دارد نباید مشکلی به نام بیکاری داشته باشد باید با برنامه ریزی درست از این توانمندیها بنحو شایسته ای استفاده کرد.

منصور عدل نیز در این بازدید افزود: ایرانشهر از جمله مناطق مستعد پرورش انواع گونه های گیاهان دارویی است که برای درمان بسیاری از بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بیان کرد: ارتفاعات کوه خضر بزمان یکی از مناطق رویش انواع گونه های گیاهی در ایرانشهر است به طوریکه روستاییان و عشایر منطقه برای درمان بیماری های خود از این گیاهان دارویی مصرف می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر چای ترش، بادیان، درمنه، آلوورا، گل پورک، شوتک، اجغون، زیره سبز، برنجاسک، نعناع، حنا، زیره سیاه، آویشن و کلپوره را از جمله گونه های دارویی نامبرد که مردم منطقه برای درمان بیماریهای گوارشی، اعصاب، سرماخوردگی، گوش درد، تسکین درد استخوان و کاهش فشار خون از آنها استفاده می کنند.

۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید