اخبار

صنایع پتروشیمی ایرانشهر زمینه اشتغال 10 هزار نفر را فراهم می کند

صنایع پتروشیمی ایرانشهر زمینه اشتغال 10 هزار نفر را فراهم می کند
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور در سفر به ایرانشهر گفت: پروژه صنایع پتروشیمی ایرانشهر که با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود زمینه اشتغال افزون بر 10 هزار نفر از افراد جویای کار را فراهم می کند.

عباس شعری مقدمˈ در حاشیه جانمایی صنایع پتروشیمی ایرانشهر  افزود: مرحله نخست صنایع پتروشیمی ایرانشهر در زمینی به گسترده 300 هکتار آغاز می شود که برای تکمیل آن به هزار هکتار زمین نیاز است.

وی هدف از سفرش به ایرانشهر را مکان یابی برای احداث صنایع پتروشیمی در نزدیکی شهر ذکر کرد و گفت: مکان یابی بنحوی انجام می شود که از نظر آلایندگی مشکلی برای مردم ایجاد نکند و استفاده از امکانات شهری نیز مقدور باشد.

شعری مقدم اظهار داشت: برای تامین آب صنایع پتروشیمی ایرانشهر از چابهار برنامه ریزی شده که با تاکیدات مقام معظم رهبری و پیگیریهای رییس جمهوری در آینده نزدیک عملیات اجرای صنایع پتروشیمی ایرانشهر آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور ضمن اعلام آمادگی بخش خصوصی برای اجرای این پروژه بیان کرد: با راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغال بیش از 10 هزار نفر از افراد جویای کار فراهم می شود که شاهد تحول در منطقه در زمینه های مختلف خواهیم بود.

وی افزود: این پروژه با نام gtp یعنی تبدیل گاز طبیعی به پروپیلن احداث می شود و پروپلین نیز واحد های پایین دست مانند تبدیل پروپیلن به پلی پروپیلن است که اشتغالزایی زیادی خواهد داشت.

معاون وزیر نفت ادامه داد: مرحله نهایی این پروژه تولید موادی مانند پلاستکیها، ظروف یک بارمصرف و بطری ها است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: باگذشت کمتر از 70 روز از وعده ریاست جمهوری برای ساخت پروژه پتروشیمی در ایرانشهر امروز شاهد جانمایی این پروژه هستیم.

علی اوسط هاشمی افزود: صنایع پتروشیمی ایرانشهر بزرگترین پروژه در استان با هزینه ای بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: ایرانشهر تنها محدود به پتروشیمی نیست، کارخانه بافت بلوچ نیز به عنوان شرکت توسعه گر از حمایت دولت برخوردار و همانند گذشته فعال خواهد شد.
۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید