اخبار

مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی ایرانشهر احیا می شود

مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی ایرانشهر احیا می شود
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: با صرف اعتباری معادل 30 میلیارد ریال مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی بلوچ ایرانشهر احیا می شود.

ˈنبی بخش داوودیˈ  در حاشیه بازدید از این مجتمع تولیدی گفت: کمبود نقدینگی برای تامین مواد اولیه چند سالی است که موجب تعطیلی مجتمع بزرگ فرآورده های غذایی نخل طلایی ایرانشهر شده است.

وی بیان کرد: این مجتمع در زمینی به گستره 15 هزارمتر مربع با پنج هزار متر مربع زیربنا در سال 1385 با سرمایه گذاری 115 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

فرماندار ویژه ایرانشهر اضافه کرد: 50 میلیارد ریال از مجموع سرمایه گذاری یاد شده از محل تسهیلات دولتی و 65 میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی تامین شده بود که متاسفانه بعلت کمبود نقدینگی این مجتمع عظیم در سالهای اولیه بصورت کارمزد برای افراد کار می کرد و در نهایت به تعطیلی کشیده شده است.

داوودی اظهار داشت: با احیا این مجتمع بزرگ علاوه بر فراهم کردن شغل برای 300 نفر در سه شیفت کاری شاهد رونق اقتصادی منطقه خواهیم بود.

وی گفت: تولیدات مجتمع فرآورده های غذایی نخل طلایی ایرانشهر شیر خرما و آبمیوه است که از محصول خرما بدست می آید.

فرماندار ویژه ایرانشهر خاطر نشان کرد: این شهرستان با هفت هزار و 500 هکتار نخیلات و تولید سالانه 50 هزار تن خرما بعنوان قطب تولید محصول خرما در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود که وجود این مجتمع نقش بسیار مهمی در افزایش سطح زیر کشت، اشتغال و رونق اقتصادی خانواده ها خواهد داشت.

وی ادامه داد: از آنجایی که این کارخانه انواع مختلف خرماهای تولیدی منطقه را می تواند خریداری و فراورده های آنها را تولید کند، با فعال شدن مجدد آن نخل داران دیگر مشکلی برای فروش محصولات خود نخواهند داشت.

وی خواستار همکاری بانک ها با این مجتمع شد.
۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید