اخبار

توجه به ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان تنها راه برون رفت از مشکلات است

توجه به ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان تنها راه برون رفت از مشکلات است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: این استان پهناور و گسترده دارای ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی است که اگر از این فرصت‌ها بخوبی استفاده شود بسیاری از مشکلات منطقه برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی روز پنجشنبه در گردهمایی ائمه جمعه و جماعت، مدیران و مدرسان حوزه‌های علمیه جنوب سیستان و بلوچستان که در سرسرای دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد اظهار داشت: این استان ظرفیت‌های بیشماری در زمینه کشاورزی، معدنی و مرز دارد که برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برای رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منطقه همه باید همکاری کنند افزود: خدماتی که در این استان در طول انقلاب صورت گرفته با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست اما هنوز نیازمند تلاش و توجه بیشتری است.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه اسلام دین انسان ساز و قرآن کتاب انسان سازی است گفت: خداوند پیامبرش را برای هدایت مردم فرستاد و امام حسین (ع) ادامه دهنده راه پیامبر اسلام(ص)بود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امام حسین(ع) همه هستی خود را برای هدایتگری و اصلاح امت جدش فدا کرد.

حجت الاسلام محامی اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی فضای کشور ما دینی و اسلامی شده و رشد مساجد، مدارس دینی، مراکز دینی، اقامه نمازهای جمعه و جماعت همه‌ی اینها نشانگر رشد دینداری و دین خواهی ملت ایران است.

امام جمعه زاهدان به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب مردم این استان را به خوبی میشناسند و قدر شناس قوم بلوچ هستند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان به نقش علما در هدایت جامعه اشاره کرد و گفت: تلاش در جهت فهم صحیح اسلام اصیل، قرآن و معارف اسلام نبوی بدون افراط و تفریط از مهمترین وظایف علماست. 

حجت الاسلام محامی اظهار داشت: در طول تاریخ می‌بینیم که بعضی‌ها با برداشت غلط به اسم اسلام همدیگر را تکفیر و سر می‌برند که این نوع رفتار با ادبیات اسلام همخوانی ندارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: ما به عنوان یک عالم دینی وظیفه سنگینی در تربیت جامعه اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر داریم.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: تبلیغ معارف دینی بویژه برای جوانان که آینده سازان مملکت هستند از وظایف علماست. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر شناخت دقیق توطئه‌های دشمنان توسط علما اظهار داشت: اگر دشمن را بخوبی نشناسیم گرفتار  توطئه‌های آنان خواهیم شد و ناخواسته در زمین‌شان بازی می‌کنیم. 

حجت الاسلام محامی بیان کرد: دشمن به هر بهانه‌ای به دنبال اختلاف انداختن بین مردم است که اگر هوشیار نباشیم به راحتی می‌تواند بر ما تسلط پیدا کند. 

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه علمای اسلام مسئولیت سنگین و حساسی را بر دوش دارند گفت: هرچه شرایط و موقعیت حساس‌تر باشد، به همان اندازه مسئولیت علمای دین سنگین‌تر می‌شود.

فرماندار ایرانشهر هم در این جلسه از ایرانشهر به عنوان ایران کوچک دارای گستره فرهنگی وسیع نامبرد و گفت: اگر به ایرانشهر توجه ویژه کنیم وحالش خوب باشد  ودر ابعاد مختلف به مسائل مختلف رسیدگی کنیم شهرهای همجوار هم حالشان خوب است اما اگر مشکلی در ابعاد مختلف برای ایرانشهر بوجود بیاد حال شهرستان های همجوار هم خراب است.

ابوذر کوثری بیان کر:  سیستان و بلوچستان و ، ایرانشهر دارای سرمایه اجتماعی طبیعی هستند که باید برای حفظ و توسعه این سرمایه اجتماعی تلاش نمود که از جمله سرمایه اجتماعی  علما و فرهیختگان در این استان و شهرستان ایرانشهر است.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید