اخبار

طراحی برنامه جامع و اقدام مشترک توسط مجموعه نمایندگی ولی فقیه و کارگزاران دولت باعث توسعه همه جانبه حوزه بلوچستان می شود.

طراحی برنامه جامع و اقدام مشترک توسط مجموعه نمایندگی ولی فقیه و کارگزاران دولت باعث توسعه همه جانبه حوزه بلوچستان می شود.
جلسه شورای اداری شهرستان های ایرانشهر،بمپور، دلگان، مهرستان، فنوج، سرباز با حضور نماینده فقیه در استان سیستان وبلوچستان وفرمانداران و مدیران و مسئولین دستگاه های اجرائی و امام جمعه معزز ایرانشهر، درمحل سالن اجتماعات فرمانداری ایرانشهر برگزار شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: تلاش کارگزاران دولت و مجموعه نمایندگی ولی فقیه ارزیابی جامعی از موضوعات ومسائل و مشکلات حوزه بلوچستان است تا در راستای حل ان ها بتوانیم تسهیل گر باشیم.
🔺وی افزود: در این جلسه فرمانداران، نمایندگان 6شهرستان جنوب استان به ارائه مسائل و مشکلات خاص هر شهرستان می پردازند.
🔺وی با اشاره به ایجاد توسعه پایدار در منطقه جنوب استان تصریح کرد: لازمه رسیدن به توسعه پایداراجرای سیاست ها و برنامه هایی است که به صورت مشترک  توسط مدیران محلی و استانی طراحی و تدبیر شود.
 
ابوذر کوثری خاطرنشان کرد: در ایرانشهر مسائلی وجود دارد که از شهرستان های اطراف نشآت گرفته و سرریز می شود. باید این سرریز شدن آسیب ها تبدیل به فرصت شوند و نوعی هم افزایی ایجاد شود.
وی در ادامه بیان کرد: با وجود این که ایرانشهر شهری مرزی نیست اما تحت تاثیرموضوعات ومسائل مرزی می باشد با وجود مرز سرباز امکان قاچاق سوخت و ...را داریم که باید با این آسیب ها مقابله شود.
کوثری در پایان گفت: طراحی برنامه جامع و اقدام مشترک توسط مجموعه نمایندگی ولی فقیه و کارگزاران دولت باعث توسعه همه جانبه حوزه بلوچستان می شود.
 
آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان گفت: هدف، بازدید از اوضاع شهرستان و گفت وگو با علماء، مردم و مراکز حوزوی، اموزش و پرورش و دیدار خاواده شهداء، جانبازان بوده است.
وی افزود:
امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها نسبت به اهمیت سیستان و بلوچستان تاکید داشته است و بالاخص تاکیدات ویژه بر توسعه این شهرستان دارد و ایشان دستوراستفاده از صندوق ذخیره را برای توسعه استان داده اند.
 
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: اگرچه پس ازانقلاب شکوهمند اسلامی خدمات فراوانی به مردم این مرز و بوم ارائه شده، اما تا رسیدن به جایگاه شایسته و آنچه در نگاه بلند مقام معظم رهبری برای این شهرستان است فاصله داریم، براین اساس می طلبد خدمتگزاران و مسئولان استان با تلاش بیشتر و مردم با همدلی، همفکری و همکاری در جهت توسعه استان گام بردارند.
 
آیت الله محامی با اشاره به اینکه جذب و تکریم علمای دین و برجستگان علمی و دانشگاهی استان جزو تأکیدات رهبری است تاکید کرد: فرهیختگان و خصوصاً جوانان در جهت رشد اشتغال و توسعه استان دست در دست هم تلاش کنند تا مسیر شکوفایی سیستان و بلوچستان را بیش از پیش هموار کنیم.

وی با اشاره به فقر فرهنگی استان گفت: تنوع قومی  و مذهبی فرصتی برای کشور است که باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد و رسیدن به اهداف نیازمند انسجام وحدت همدلی بیشترمسئولان و مردم و علماء می باشد. اگر اتحاد و همدلی نباشد خدمات ارائه نمی شود و باعث پسرفت جامعه می شود.

وی بیان کرد: مدیران و مسئولان باید در ارئه خدمات به مردم تسهیل و تسریع داشته باشند و بدون منت خدمت کنند.
به گفته این مسئول عمده ترین مشکل بافت نساجی بلوچ عدم مدیریت صحیح است.

دکتر زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز با تقدیر از دغدغه های آیت الله محامی گفت : این سفرها علاوه بر کمک به حوزه اجرایی استان باعث ایجاد روحیه امید و نشاط در بین مردم می‌شود.
زینی وند افزود: همه ما وظیفه داریم تا نسبت به حل مسائل و مشکلات مردم تلاش کنیم.
وی همچنین به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: به مردم قول می‌دهیم در چارچوب قانون انتخابات امسال را برگزار کنیم و امین و امانتدار رأی مردم باشیم.
وی خطاب به فرمانداران گفت:اجازه دخالت هیچ کس را در امر برگزاری انتخابات ندهید و ما در این زمینه با هیچ کس عقد اخوت نداریم.
زینی وند گفت : قانون محور کار ما  و حفظ حق‌الناس سرلوحه کار ما است.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید