اخبار

مردم ایران ذاتآ به سرزمین خود دلبستگی و تعلق خاطر دارند

مردم ایران ذاتآ به سرزمین خود دلبستگی و تعلق خاطر دارند

 

مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور در همایش تبیین گفتمان وحدت که در آستانه میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت در ایرانشهر برگزار شد گفت: مهمترین ویژگی و قوت جمهوری اسلامی ایران وحدت و انسجام مردمان ایران زمین است.
دکتر جلالی به اهمیت و جایگاه فرهنگ و تمدن ایرانی و نقش قوم بلوچ در ارتقاء و مشارکت فرهنگ و تمدن کشورمان اشاره کرد و گفت: دشمنان  کلیه پتانسیل های اختلاف برانگیز را در دستور کار خود قرار داده اند، تا با ایجاد بدبینی میان اقوام  و مذاهب ایرانی با هدف تضعیف پایه های اقتدار کشور و در نهایت برافروختن آتش جنگ هایی همچون جنگ های فرقه ای و قومی زمینه اختلاف بین مردم را فراهم کنند  که باید برای خنثی کردن این توطئه ها همه هوشیار و بیدار باشیم.
وی افزود : وحدت و انسجام بین مردم ایران باعث شده امروز کشورمان الگوی برای کشورهای دیگر شود.
وی همچنین گفت : بیشترین مصوبه تقسیمات کشوری را در دولت به سیستان و بلوچستان در سال جاری داشتیم که به زودی ابلاغ می‌شود تا به نوعی به عدالت تقسیماتی و توازن با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به مردم نزدیکتر شویم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر هم با بیان اینکه معاندین نظام امروز وحدت بین مردم را هدف قرار گرفته اند گفت:  برای خنثی کردن رویکرد تفرقه آفرین جریانات معاند ما لازم داریم که نظریه های وحدت را گفتمان سازی کنیم.
ابوذر کوثری افزود: دشمن در عصر جدید با استفاده از فضای رسانه ای و مجازی به دنبال ایجاد جنگ نرم با روش های مختلف است که یکی از این روش ها، بروز اختلافات قومی و مذهبی است که به شدت جمهوری اسلامی ایران را مورد هجمه قرار می دهند که سلاح بصیرت مردم هوشیار و اقوام مختلف ایرانی تا به امروز نقشه های دشمن را با شکست مواجه کرده است.

۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید