اخبار

بازیهای محلی و سنتی در مدارس ابتدایی ایرانشهر توسعه می یابد

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش ایرانشهر گفت: با هدف توسعه و اشاعه بازیهای محلی و سنتی و مقابله با بازیهای خشن رایانه ای و ایجاد شور و نشاط بین کودکان، بازیهای محلی به نوآموزان پیش دبستانی و ابتدایی آموزش داده می شود.

ˈجمیله فرهودیˈ افزود: ترویج بازیهای بومی ومحلی و تولید بازی منطبق بر فرهنگ ایرانی و اسلامی در اولویت کاری این اداره قرار دارد.

وی بیان کرد: کودکان از بازیهای محلی و سنتی استقبال می کنند.

گفتنی است کودکان ایرانشهری امروز نمایشگاهی نیز از فعالیت های خود در قالب عکس، نقاشی، معرق کاری و سوزن دوزی برپا کردند.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرکز مشاوره دانش آموزی علی ابن موسی الرضا (ع) ایرانشهر افتتاح شد

مرکز مشاوره و روانشناختی دانش آموزی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در ایرانشهر راه اندازی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان روز شنبه درآیین افتتاح این مرکز گفت: هسته مشاوره در 32 اداره آموزش و پرورش استان فعال است و در سه شهرستان این هسته ها به مرکز ارتقا پیدا کرده اند.

ˈعصمت عزیزیˈ افزود: ایرانشهر به عنوان سومین شهرستان از مرکز مشاوره و روانشناختی دانش آموزی برخوردار شد.

وی اضافه کرد: دراین مرکز خدمات مشاوره ای، روانشناسی، عاطفی، شغلی، تحصیلی و رفتاری به دانش آموزان ارائه می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان اظهار داشت: تمام شهروندان ایرانشهری می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

مرکز مشاوره و روانشناختی دانش آموزی ایرانشهر در خیابان طالقانی این شهرستان فعالیت خود را از امروز آغاز کرد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9 دی روز میثاق با ولایت فقیه است

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش ایرانشهر گفت: 9دی روز بصیرت و میثاق با ولایت فقیه است.

به همین مناسبت ویژه برنامه های مختلف درمدارس شهرستان ایرانشهر برگزار می شود.

ˈمحمدرضا روزیاناˈ افزود: به مناسبت سالروز حماسه 9 دی ویژه برنامه های مختلف درمدارس شهرستان ایرانشهر برگزار می شود.

وی حضور مدیران، معلمان و دانش آموزان در بیت مقام معظم رهبری، برگزاری مسابقات مقاله نویسی و انشاء با موضوع اهمیت 9 دی در تاریخ کشور، سخنرانی در صبحگاه دانش آموزان با موضوع اهداف فتنه گران در سال 88 ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و مسابقه نقاشی را از جمله ویژه برنامه های 9 دی در مدارس ایرانشهر عنوان کرد.

روزیانا گفت: 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران تبدیل به یوم الله شده و باید برای همیشه زنده نگه داشته شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش ایرانشهر افزود: مردم ایران اسلامی در 9 دی سال 88 نشان دادند که با تاسی از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در مقابل هر گونه توطئه و فتنه ای که به مقدسات آنان توهین کند سکوت نکرده و با جان و مالشان از اعتقاداتشان دفاع می کنند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امنیت از بزرگترین نعمت ها است

مدیر آموزش و پرورش ایرانشهر گفت: امنیت از بزرگترین نعمت هایی است که بخش عمده ای از آن با تلاش نیروی انتظامی تامین می شود.

سید ˈعبدالسلام سجادیˈ در نشست مشترک فرماندهان کلانتریها و مدیران مدارس ایرانشهر با تقدیر از ماموران انتظامی افزود: متاسفانه برخی افراد مزاحمت هایی در این شهرستان برای دانش آموزان ایجاد می کنند که از نیروهای انتظامی شناسایی اینگونه افراد و برخورد جدی با آنان را خواستاریم.

وی با اشاره به همکاری و تعامل خوب نیروی انتظامی با آموزش وپرورش، مردمی بودن، اعتماد عمومی جامعه و قاطعیت در برخورد بااخلال گران نظم و امنیت اجتماعی را از خصوصیات بارز و مهم نیروی انتظامی دانست و بیان کرد: مدیریت آموزش و پرورش آمادگی کامل برای هر گونه همکاری با ماموران انتظامی را دارد.

فرمانده انتظامی ایرانشهر نیز دراین نشست اقتدار پلیس را در سایه اعتماد و رضایتمندی مردم دانست و گفت: کمک و همراهی آحاد مردم به خصوص مدیران و کارکنان آموزش و پرورش با نیروی انتظامی موجب آرامش و ایجاد امنیت و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی می شود.

سرهنگ ˈعلی ملکی آهنگرانˈ افزود: گسترش برنامه های متنوع فرهنگی در مدارس می تواند ارتباط مطلوبی بین دانش آموزان و نیروهای انتظامی برقرار کند.

گفتنی است دراین نشست شماری از مدیران مدارس حضور بیشتر ماموران انتظامی در مقابل مدارس و برخورد با موتور سوارانی که برای دانش آموزان ایجاد مزاحمت می کنند را خواستار شدند.


تاریخ بروزرسانی : ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷