اخبار

70 هزار بیمار در بیمارستان صحرایی سپاه سیستان و بلوچستان پذیرش شدند

مسوول بیمارستان موقت صحرایی متعلق به نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در بزمان گفت: طی مدت پنج روز فعالیت این مرکز درمانی بیش از 70 هزار نفر اهالی جنوب سیستان و بلوچستان از انواع خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و آموزشی آن بهره مند شدند.

دکتر ˈپرویز اسدیˈ رییس بیمارستان فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز که به همراه سایر همکارانش برای اجرای این طرح عام المنفعه به جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرده است، اظهار داشت: طی پنج روز فعالیت بیمارستان صحرایی بزمان به 70 هزار و 633 نفر انواع خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی رایگان ارائه شد.

وی گفت: از این تعداد 20 هزار و 633 نفر با بیماریهای مختلف درمان شدند و 251 نفر نیز مورد عمل جراحی تخصصی قرار گرفته و حدود 50 هزار نفر انواع مهارت های زندگی مرتبط با موضوع سلامت را با حضور کارشناسان در سطح مساجد، مدارس و محلات منطقه فرا گرفتند.

وی اظهار داشت: در این مدت زمان 5 روزه افزون بر 16 میلیارد ریال اعتبار در بخشهای درمان و آموزش بیمارستان صحرایی سپاه بزمان برای مردم جنوب سیستان و بلوچستان هزینه شد.

وی عمده بیماریهای مراجعان و مردم منطقه را سنگ کلیه، چشم، دهان و دندان و دستگاه گوارش ذکر کرد و افزود: در این مدت زمان 5 روزه 100 بیمار دیابتی نیز شناسایی شدند.

به گفته وی بیمارستان شهید محلاتی تبریز با کادر پزشکی و پیراپزشکی به استعداد 80 نفر دارای بخش های مختلف درمانی از جمله گوش، حلق و بینی، ارتوپدی، زنان و زایمان ، اطفال، پوست، اعصاب و روان، قلب و عروق، ریه، داخلی، چشم، رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه و اتاق عمل طی پنج روز به مردم بخش بزمان و مناطق حومه انواع خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی و توزیع سبدهای بهداشتی و آموزشی را ارائه کردند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 700 هزار بیمار در بیمارستانهای صحرایی جنوب شرق کشور درمان شدند

جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه گفت: 700 هزار بیمار بوسیله پزشکان بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان سیستان و بلوچستان درمان شدند.

سردار سید حسن مرتضوی روز شنبه در آیین افتتاح شانزدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه پاسداران در بخش بزمان شهرستان ایرانشهر افزود: بیمارستانهای صحرایی سپاه از مهرماه سال 1388 به ابتکار سردار شهید شوشتری به منظور ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در سیستان و بلوچستان شروع به فعالیت کردند.

وی بیان کرد: تاکنون 700 هزار نفر از مردم این استان توسط بیمارستانهای صحرایی نیروی زمینی سپاه مورد درمان قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: به منظور ارائه خدمات بهداشتی درمان به این تعداد بیمار افزون بر230 میلیارد ریال از سوی نیروی زمینی سپاه پاسداران هزینه شده است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کادر بیمارستان صحرایی شهید محلاتی از دورترین جغرافیای کشور مسافت بیش از هزارو 800 کیلومتری را طی کردند تا به مردم منطقه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی ارائه دهند.

سردار مرتضوی پیش بینی کرد؛ بیش از 40 هزار نفر در یک هفته استقرار این بیمارستان در بزمان مورد درمان قرا گیرند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با تقدیر از نیروی زمینی سپاه گفت: این حرکت اقدامی انقلابی و ممتاز برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و کمک به مردم و محرومیت زدایی است.

علی اصغر جمشید نژاد افزود: سپاه پاسداران در راستای محرومیت زدایی در عرصه های مختلف اقدامات و تلاشهای بسیاری خوبی کرده است.

رییس بیمارستان صحرایی شهید محلاتی تبریز نیز گفت: بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز با استعداد یکصد نفر کادر که 41 نفر آنان پزشک عمومی، متخصص وفوق تخصص هستند بمدت یک هفته به مردم بخش بزمان و توابع خدمات بهداشتی درمانی و آموزشی ارائه می کنند.

دکترˈکریم مرجانیˈ افزود: بیمارستان صحرایی شهید محلاتی تبریز دارای بخش های اتاق عمل، بستری، اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه، سی تی اسکن، سونوگرافی، چشم پزشکی، داندانپزشکی، داروخانه و قسمت های مختلف دیگر است.

وی اضافه کرد: این بیمارستان از تجهیزات روز مبتنی بر فناوری های نوین و همچنین از نیروهای متخصص و کارآمد برخوردار است بطوریکه یکی از بیمارستانهای برتر کشور محسوب می شود.

وی افزود: در سال 88 نیز بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه تبریز در شهرستان دلگان مستقر شد بطوریکه طی یک هفته بیش از 25 هزار نفر مورد درمان قرار گرفتند.

گفتنی است بخش بزمان دریکصد کیلومتری ایرانشهر واقع شده و فاقد بیمارستان است و بیش از 25 هزار نفر جمعیت دارد.

در این آیین نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر،دلگان وسرباز، فرماندار ایرانشهر و جمعی از مسوولان و معتمدین و ریش سفیدان منطقه حضور داشتند.

ˈقاسم حسن زادهˈ مسوول روابط عمومی قرار گاه قدس سپاه افزود: تا کنون 15 بیمارستان صحرایی توسط نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب شرق کشور راه اندازی شده است.

وی گفت: شانزدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در بخش بزمان شهرستان ایرانشهر با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه و مسوولان محلی راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: این بیمارستان فوق تخصصی شامل بخش های مختلف درمانی از جمله گوش و حلق و بینی ارتوپدی، زنان و زایمان، اطفال پوست، اعصاب و روان، قلب و عروق، ریه، داخلی، چشم پزشکی، رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشگاه اتاق عمل است.

مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه گفت: برگزاری کلاس های آموزش کمک های اولیه در مدارس از برنامه های جنبی این بیمارستان است.

حسن زاده افزود: این بیمارستان که به مدت یک هفته دایر خواهد بود از سوی فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه استان آذربایجان شرقی برای ارائه خدمات در این منطقه مستقرشده است

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شانزدهمین بیمارستان صحرایی سپاه در بزمان ایرانشهر راه اندازی شد

شانزدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در بخش بزمان شهرستان ایرانشهر با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه و مسوولان محلی راه اندازی شد

این بیمارستان فوق تخصصی شامل بخشهای مختلف درمانی از جمله گوش و حلق وبینی ارتوپدی، زنان و زایمان، اطفال پوست، اعصاب و روان، قلب و عروق، ریه، داخلی، چشم پزشکی، رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشگاه اتاق عمل است.

برگزاری کلاسهای آموزش کمکهای اولیه در مدارس از برنامه های جنبی این بیمارستان است.

کادر پزشکی و پیراپزشکی این بیمارستان بالغ بر 80 نفر است.

این بیمارستان که به مدت یک هفته دایر خواهد بود ازسوی فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه استان آذربایجان شرقی برای ارائه خدمات در این منطقه مستقرشده است.

بخش بزمان در 100 کیلومتری ایرانشهر و 430 کیلومتری زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

200 هکتار از نخیلات شهرستان ایرانشهر توسط بسیجیان هرس شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر گفت: 200 هکتار از نخیلات این شهرستان در قالب طرح بسیج سازندگی با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی هرس شد.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ افزود: این طرح به مدت یکماه توسط 250 نفر روز از بسیجیان در نخلستانهای نخلکاران ایرانشهری اجرا شده است.

وی با بیان اینکه طرح بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری است افزود: این طرح در راستای تحقق فرامین رهبری در جهت محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و توسعه بخش کشاورزی و کمک به کشاورزان اجرا می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر اضافه کرد: این شهرستان با شش هزار هکتار نخیلات یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان است بطوریکه سالانه بیش از 35 هزار تن خرما از سطح این شهرستان برداشت و به بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور عرضه می شود.

سرهنگ سارانی گفت: با برنامه ریزی صحیح و توسعه بخش کشاورزی می توان زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان جویای کار را در این شهرستان فراهم کرد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 موتورسواران ایرانشهری در سالروز ورود امام امت (ره) به میهن رژه رفتند

موتور سواران بسیجی شهرستان ایرانشهر به مناسبت گرامی داشت سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر رژه با شکوهی برگزار کردند.

یکصد موتور سوار بسیجی ایرانشهری در حالی که پرچم جمهوری اسلامی را در دست داشتند و عکس امام خمینی (ره) را بر روی لباس خود نصب کرده بودند با عبور از خیابانهای ایرانشهر سالروز ورود امام امت (ره) به میهن و آغاز جشن های دهه فجر را گرامی داشتند.

در اجتماع موتورسواران بسیجی ایرانشهر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: دهه فجر آیینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به جهانیان منعکس شد.

سرهنگ ˈمحمدسارانیˈ افزود: دهه فجر طلوع انقلاب است و باید همه این ایام را گرامی بدارند.

نواختن زنگ انقلاب با حضور فرماندار و مسوولان دستگاههای اجرایی ایرانشهر بصورت نمادین در مدیریت آموزش و پرورش از دیگر برنامه های نخستین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان بود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 اجلاس عمومی مجمع عالی بسیج شهرستان ایرانشهر برگزار شد

اجلاس عمومی مجمع بسیج شهرستان ایرانشهر در آستانه ایام الله دهه فجر در مجتمع فرهنگ و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر روز چهارشنبه دراین نشست با تشریح وظایف این مجمع گفت: وظیفه اصلی مجمع بسیج تحقق دیدگاههای رهبر معظم انقلاب با استفاده از نظرات صاحب نظران بسیجی در بخش های مختلف است.

سرهنگ ˈمحمد سارانیˈ افزود: حضور سازمان یافته نخبگان، فرهیختگان و صاحب نظران برای مشارکت در تحقق جامعه اسلامی از اهداف مجمع بسیج است.

وی اظهار داشت: مجمع عالی بسیج متشکل از 19 کمیته در زمینه های بر آورد وضعیت منطقه از لحاظ شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، علمی و امنیت و تطبیق آن با شرایط آرمانی، شناسایی موانع و تهدید ها و رفع آنها با استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان و توسعه تفکر و فرهنگ بسیجی و تحقق اهداف جامعه اسلامی تلاش می کند.

سرهنگ سارانی با اشاره به وحدت، همگرایی و تعامل خوب اقشار مختلف بسیج در ایرانشهر گفت: تنها عامل موفقیت بسیج به عنوان اصلی ترین حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی وحدت و صداقت است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حماسه 9 دی جلوه گاهی از غیرت دینی ملت ایران است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: حماسه 9 دی جلوه گاهی از غیرت دینی و بصیرت سیاسی ملت همیشه در صحنه و ولایتی ایران است.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ افزود: حماسه 9 دی سال 88 مظهر عاشورای حسینی بود.

وی اظهار داشت: حماسه 9 دی مردم همیشه در صحنه ایران نقش تعیین کننده ای در بقای نظام جمهوری اسلامی داشت و به ناکامی توطئه های شوم دشمنان انقلاب منجر شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: ملت ایران در روز نهم دی سال 88 با الگو گرفتن از امام حسین (ع) برای عقب راندن فتنه گران با شعار ˈما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماندˈ وارد صحنه شدند.

سرهنگ سارانی بزرگداشت 9 دی را بخشی از هویت و تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: حماسه 9 دی متعلق به مردم و نمایش ظرفیت مردمی و بصیرت سیاسی ملت ایران اسلامی بود.

وی با تاکید بر اینکه ابعاد 9 دی باید برای مردم بویژه نسل جوان جامعه به خوبی تبیین و بازگو شود افزود: حماسه 9 دی نماد عزت، عظمت، استقلال و بصیرت ملتی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلامی و آرمانهای انقلاب ایستاده اند و باید برای همیشه زنده نگه داشته شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیشکسوتان سپاه یادگاران 8 سال دفاع مقدس هستند

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران ایرانشهر گفت: پیشکسوتان سپاه یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و حافظان استقلال کشور و سربازان ولایت هستند.

حجت الاسلام ˈمجتبی بامریˈ روز شنبه در همایش انس و مودت پیشکسوتان سپاه این شهرستان در سرسرای اجتماعات سپاه ایرانشهر افزود: عزت و اقتدار انقلاب اسلامی مرهون استقامت و پایداری مردم ایران است.

وی گفت: حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف و پیشرفت های علمی و نظامی و دستیابی به انواع سلاح ها و تجهیزات از جمله موشک های دور برد دشمنان نظام اسلامی را در رسیدن به اهداف شان مایوس کرده است.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر پیشکسوتان و بازنشسته ها را آیینه رشادت و ایثار و از خود گذشتگی دانست و افزود: فرهنگ پاسداری فرهنگ معنویت و اطاعت از ولایت فقیه و رهبری است.

وی بر انتقال تجربیات به نسل جدید تاکید کرد و گفت: شما یادگاران انقلاب و دوران دفاع مقدس هستید و باید تجربیات و خاطرات آن دوران را به نسل جدید منتقل و فرهنگ ایثار و شهادت را در میان جوانان و نوجوان ترویج کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خبرنگاران در مبارزه با تهاجم فرهنگی مسوولند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر گفت: خبرنگاران در صحنه جنگ نرم و مبارزه با تهاجم فرهنگی مسوولیت خطیری دارند.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ روز سه شنبه در مراسمی به منظور تقدیر از خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در حوزه شهرستان ایرانشهر با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران در جامعه گفت: خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی به راستی تجسم امانت، تعهد، مسوولیت و دلسوزی هستند.

وی افزود: پوشش برنامه های بسیج در بخش های مختلف از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی مطلوب است و جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی همواره صداقت و شجاعت را سرلوحه اهداف خود قرار می دهند که این روحیه مهمترین رمز موفقیت آنان در بین رسانه ها است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر اظهار داشت: خبرنگار مانند یک رزمنده در مقابل تهدید نرم ایستادگی می کند و ضروریست خبرنگاران نسبت به اطلاع رسانی توطئه های دشمنان و تهاجم فرهنگی به نسل جوان و نوجوان بسیار بیشتر تلاش کنند.

در این مراسم که معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر و جمعی از مسوولان این شهرستان نیز حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر از خبرنگار ایرنا در ایرانشهر تقدیر شد.

ایرانشهر در 325 کیلومتری جنوب زاهدان مفتخر به میزبانی از رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید از سوی رژیم گذشته است.

پنج شنبه آینده 28 آذرماه سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر همایش خورشید ولایت در این شهرستان جنوبی سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پزشکان و پرستاران بسیجی ایرانشهر تجلیل شدند

پزشکان و پرستاران بسیجی شرکت کننده در طرح ویزیت رایگان مناطق روستایی ایرانشهر طی مراسمی در سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: بسیج جامعه پزشکی در یک سال اخیر با اعزام تیم های پزشکی به مناطق روستایی علاوه بر ویزیت بیش از هزار نفر از روستاییان نقش بسیار مهمی در ارتقا سطح بهداشت و سلامت منطقه داشته اند.

سرهنگ پاسدار محمد سارانی افزود: یکی از برنامه های ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و ارتقا بهداشت و سلامت مردم است.

وی بیان کرد: 11 پزشک، 12 پرستار و دو داروساز در طرح ویزیت رایگان روستاییان همکاری دارند و در سال جاری افزون بر 230 میلیون ریال خدمات بهداشتی درمانی به روستاییان ارائه شده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه ایرانشهر نیز در این مراسم با تقدیر از بسیج جامعه پزشکی گفت: حضور شما به عنوان پزشک نقش بسیار مهمی در ترغیب و تشویق سایر اقشار برای خدمت به محرومان دارد.

رحمدل بامری افزود: شهرستان ایرانشهر به عنوان بلوک درمانی جنوب استان مطرح است و به شش شهرستان منطقه خدمات بهداشتی، درمانی ارائه می دهد.

وی همچنین از ویزیت رایگان مردم توسط پزشکان ایرانشهری همزمان با سالروز تبعید مقام معظم رهبری به این شهرستان خبر داد و بیان کرد: برنامه های مختلفی برای این ایام تدارک شده که ویزیت رایگان روستاییان توسط بسیج جامعه پزشکی از جمله این برنامه هاست.

در پایان این آیین با اهدا لوح از پزشکان و پرستاران تجلیل شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

500 دانش آموز دختر ایرانشهری به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: 500 دانش آموز دختر این شهرستان امروز با 12 دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی بازمانده از دوران هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ افزود: بر اساس تحولی که در درس آمادگی دفاعی دانش آموزان پایه دوم متوسطه ایجاد شده و برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با رشادتها، ایثار و گذشت رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس کاروان راهیان نور برگزار می شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بیماران روستای کتوکان ایرانشهر رایگان درمان شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: افزون بر هزار بیمار در روستای کتوکان و توابع آن با همکاری دانشکده علوم پزشکی و جامعه پزشکی شهرستان ایرانشهر بصورت رایگان درمان شدند.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ افزود: 12 پزشک متخصص داخلی اطفال و زنان به مناسبت هفته بسیج این تعداد بیمار را ویزیت کردند.

وی بیان کرد: بیش از 70 میلیون ریال دارو نیز بصورت رایگان در اختیار این تعداد بیمار قرار گرفت.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

280 دانش آموز دختر بخش بمپور ایرانشهر به مناطق جنوبی کشور اعزام شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: 280 نفر دانش آموز دختر بخش بمپور با هفت دستگاه اتوبوس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی بازمانده از دوران هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار ˈمحمد سارانیˈ در حاشیه مراسم اعزام این کاروان بیان کرد: این تعداد دانش آموز در قالب کاروان راهیان نور با هدف آشنایی با ایثار، رشادتها و جانفشانی رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس به مناطق جنگی اعزام شدند.

وی افزود: حضور دانش آموزان در مناطق جنگی موجب افزایش روحیه شهادت طلبی در بین جوانان و نسل آینده کشور می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این اردوی یک هفته ای علاوه بر آشنایی با مناطق جنگی از کلاسهای فرهنگی، عقیدتی، سیاسی و دینی نیز استفاده می کنند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یادواره شهدا کارمند پایگاههای مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر برگزار شد

یادواره شهدا کارمند پایگاههای مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر گرامیداشت هفته بسیج در تالار اجتماعات شهرداری این شهرستان برگزار شد.

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی ایرانشهر در این مراسم که خانواده معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان، مسوولان ادارات و بازاریان حضور داشتند با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: عزت و اقتدار امروز ما مرهون خون پاک شهدا است.

حجت الاسلام ˈعبدالحسین سجادیˈ با تاکید بر انعکاس رشادتها، ایثار و گذشت رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان بیان کرد: در هر کشوری فرهنگ ایثار و شهادت حاکم باشد آن کشور در مقابل هر گونه تهدید، ظلم و ستم پیروز است.

وی گفت: ملت ایران هیچگاه در مقابل ناعدالتی ها و زورگوییها سر تعظیم فرود نمی آورد.

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید اسدالله لاجوردی اداره زندان ایرانشهر ، تجلیل از خانواده شهدا و بسیجیان نمونه ادارات ایرانشهر از ویژه برنامه های آخرین روز از هفته بسیج در ایرانشهر بود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یادواره شهدای روستای نوک آباد سرهنگ ایرانشهر برگزار شد

 یادواره شهدای روستای ˈنوک آباد سرهنگˈ شهرستان ایرانشهر به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.

مولوی عبدالواحد بامری امام جماعت روستای نوک آباد سرهنگ در این مراسم که خانواده معظم شهدا، ایثار گران، بسیجیان و دیگر آحاد مردم حضور داشتند با تبریک هفته بسیج به جایگاه شهید و شهادت در اسلام پرداخت و گفت: شهادت نقطه اوج کمال انسانیت است که اگر امروز ما هر چقدر به عمق و اهمیت واژه شهادت بپردازیم نخواهیم توانست به ارزشها و معنای بلند این واژه دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ما هر چه داریم از برکت خون شهدا و امام شهدا است افزود: امروز روحیه بسیجی در بین مردم ما نهادینه شده و هر کجا این روحیه باشد هیچ قدرتی توانایی غلبه بر مردم را ندارد.

مولوی بامری اظهار داشت: شهدا درس عزت، استقلال و سربلندی را به ما آموختند.

وی گفت : روستای نوک آباد سرهنگ دو شهید تقدیم انقلاب کرده است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسجد خاتم الانبیا(ص) بین راهی منطقه بلوچکان ایرانشهر افتتاح شد

مسجد بین راهی خاتم الانبیا(ص) در منطقه بلوچکان ایرانشهر به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر در آیین افتتاح این مسجد گفت: مسجد خاتم الانبیا (ص)بلوچکان با 250 متر مربع زیربنا با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال از محل اعتبارات ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر احداث شده است.

سرهنگ پاسدار محمد سارانی با بیان اینکه مسجد و نیروهای فعال در آنها به طور مستقیم در متن انقلاب حضور داشتند، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی مساجد همانند دوران صدر اسلام جایگاه واقعی خود را در کشور باز یافتند.

وی اظهار داشت: پنج سوله ورزشی در حوزه های مقاومت بسیج شهرستان ایرانشهر با هدف انجام برنامه های فرهنگی، ورزشی، بصیرتی و ترویج ورزش های رزمی از سوی ناحیه مقاومت سپاه این شهرستان در حال احداث است.

سرهنگ سارانی اظهار داشت: برای ساخت این تعداد سوله ورزشی 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر اختصاص یافته است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همایش بزرگ پنج هزار نفره بسیجیان ایرانشهر برگزار شد

همایش بزرگ پنج هزار نفره بسیجیان شهرستان ایرانشهر به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس بسیج در محوطه مصلای فاطمه الزهرا(س) این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه ایرانشهر در این همایش با تبریک هفته بسیج گفت: بسیج امید تمامی دوستان و خاری در چشم دشمنان است.

حجت الاسلام حسین طاووسی بسیجی را تضمین کننده هر توفیق در کشور دانست و افزود: بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در عرصه های مختلف خوب درخشیده اند.

سرهنگ پاسدار محمد سارانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر نیز با بیان اینکه بیش از 100 ویژه برنامه برای اجرا در هفته بسیج در این شهرستان تدارک شده است، گفت: یکی از ماموریتهای بسیج در سال جاری تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی است.

در این مراسم بسیجیان با اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و ورزشی آمادگی خود را برای حفظ و حراست از میهن اسلامی اعلام کردند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ساختمان جدید حوزه حامیان ولایت بسیج سپاه ایرانشهر افتتاح شد

ساختمان جدید حوزه حامیان ولایت بسیج شهرستان ایرانشهر به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در مراسمی به بهره برداری رسید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر روز دوشنبه در این آیین گفت: ساختمان حوزه حامیان ولایت ایرانشهر به نام سردار شهید لکزایی در زمینی به مساحت 269 متر مربع احداث شده است.

سرهنگ پاسدار محمد سارانی افزود: زیربنای این مجموعه 230 متر مربع است که در دو طبقه طی دو سال احداث گردیده است.

وی بیان کرد: برای احداث این ساختمان پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

فرماندار ایرانشهر نیز در این آیین با تبریک هفته بسیج گفت: بسیج محدود به افرادی که در سازمان بسیج ثبت نام کرده اند نیست بلکه همه کسانی که آمادگی دفاع از اسلام، انقلاب و ولایت را دارند بسیجی هستند.

رحمدل بامری افزود: بسیج برای دوستان اسلام و انقلاب امید و برای دشمنان انقلاب بیم آفرین است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شب شعر و خاطره بسیج در ایرانشهر برگزار شد

آیین شب شعر و خاطره به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در ایرانشهر برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ایرانشهر در این مراسم که شاعران و جمعی از بسیجیان و مسوولان ادارات حضور داشتند با تبریک هفته بسیج و موفقیت تیم هسته ای کشورمان در ژنو گفت: وجود نظام ما از برکت بسیج است و نیرو و تفکر بسیج می تواند همواره از انقلاب پاسداری کند.

سرهنگ محمد سارانی افزود: در شرایطی که دشمنان ایران اسلامی با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی در تلاش برای انحراف جوانان و نوجوانان هستند، بیش از هر زمانی به ترویج تفکر ناب بسیجی برگرفته از اندیشه های الهی نیازمندیم.

وی بیان کرد: بسیج از اصلی ترین و مهمترین بستر حضور مردم برای حفظ و اعتلای انقلاب اسلامی است زیرا مردم با شور و بصیرت به صورت داوطلبانه در عرصه های مختلف نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور پیدا می کنند.

همچنین به مناسبت هفته بسیج نشست تربیتی و بصیرتی هیات منتظران مهدی(عج) و همایش بسیج شجره طیبه است امروز در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.


تاریخ بروزرسانی : ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱