اخبار

محمد‌عمر سامی ‌هنرمند بنجو‌ نواز ایرانشهری ‌درمان می‌شود

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان هزینه‌های درمان عمر‌سامی هنرمند بنجو‌نواز ایرانشهری را ‌‌متقبل شد.

عمر سامی هنرمند بنجو‌ نواز ایرانشهری یکی از محدود هنرمندانی است که بر ساختن و نواختن ساز بنجو مهارت دارد.

محمد عمر سامی در سال 1344 متولد شد‌، وی از هفت سالگی با توجه به اینکه پدرش ساز سرود می‌نواخت‌، به موسیقی علاقمند شد.

این هنرمند با توجه به مشکلات جسمی هم‌اکنون در بستر بیماری است که با عیادت ‌مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از این هنرمند، ‌برای درمان به مهمانسرای اداره ‌ارشاد منتقل شد.‌

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان روند درمان این هنرمند را برای عمل جراحی به زودی پیگیری می‌کنند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رهبر معظم انقلاب ایرانشهر را به پایگاه انقلابیون شیعه و سنی تبدیل کردند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: رهبر معظم انقلاب پس از تبعید به ایرانشهر، این شهر را به پایگاه مهمی برای انقلابیون شیعه و سنی تبدیل کردند.

حجت الاسلام ˈعباس دانشیˈ در آیین آغاز همایش خورشید ولایت 28 آذر سالروز تبعید رهبر معظم انقلاب در 36 سال قبل از سوی رژیم ستم شاهی به ایرانشهر را گرامی داشت و افزود: حضور معظم له مایه خیر و برکت برای مردم سیستان و بلوچستان بویژه ایرانشهر شد.

وی بیان کرد: تبعید رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر همواره به عنوان رویدادی مهم در ذهن تمام مردم منطقه حک شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: با حضور رهبر معظم انقلاب در ایرانشهر این منطقه به پایگاهی مهم برای انقلابیون شیعه و سنی به منظور مقابله با رژیم طاغوت تبدیل شد.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید خود آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی را به مردم منطقه معرفی کردند.

همایش خورشید ولایت با حضور معاون استاندار، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل تبلیغات اسلامی و جمع زیادی از علمای شیعه و سنی و قشرهای مختلف مردم در مصلی ایرانشهر در حال برگزاری است.


تاریخ بروزرسانی : ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۰۳