اخبار

رییس اداره تبلیغات اسلامی ایرانشهر معرفی شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان وبلوچستان حجت الاسلام نوروز علی قربانی را به عنوان رییس تبلیغات اسلامی ایرانشهر معرفی کرد.

حجت الاسلام ˈعیسی بزمانیˈ در آیین معارفه رییس جدید اداره تبلیغات اسلامی ایرانشهر گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در جهت احیا و اشاعه اندیشه تابناک اسلام و تقویت روح عبودیت الهی و ترویج اخلاق اسلامی در میان مردم بویژه نسل جوان رسالت سنگینی بر عهده دارد.

وی با تاکید بر بهره گیری هنرمندانه از فناوری ها و تازه های روز جهان ارتباطات افزود: امروز دشمنان از ابزارهای پیشرفته برای مقابله با اسلام استفاده می کنند و دشمن با امپراطوری رسانه ای علیه مسلمین و دین مبین اسلام وارد صحنه شده که باید مسلمانان بویژه علما و مبلغان دینی در جهت هدایت و راهنمایی مردم بیشتر تلاش کنند.

گفتنی است؛ در این آیین که امام جمعه، فرماندار، علمای شیعه و سنی، مسوولان ادارات و هیات های مذهبی حضور داشتند، حجت الاسلام نوروز علی قربانی بعنوان رییس اداره تبلیغات اسلامی ایرانشهر معرفی و از تلاشهای حجت الاسلام بزمانی رییس سابق این اداره تقدیر شد.

حجت الاسلام قربانی پیش از این رییس اداره تبلیغات اسلامی خاش بود و حجت الاسلام بزمانی نیز به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان منصوب شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

زن در دین اسلام سمبل همه خوبیها است

استاد حوزه علمیه قم با استناد به آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند در قرآن کریم از زن به عنوان سمبل همه خوبیها یاد کرده است.

حجت الاسلام ˈمحمود گودرزیˈ روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی خانواده با موضوع حجاب و عفاف در ایرانشهر به بیان آموزه های دینی در مسائل تربیتی و سبک زندگی اسلام پرداخت و گفت: سلامت خانواده به عنوان یک واحد اجتماعی تاثیر زیادی در تامین سلامت روانی جامعه دارد.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر مهمترین مساله درتامین امنیت خانواده و جامعه است افزود: توطئه های بیگانگان و هجمه های فرهنگی دشمنان ایجاب می کند که با بهره گیری از الگوهای دینی و اسلامی جوانان و نوجوانان را از گزند بسیاری از ناهنجاریها در امان نگه داریم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بانوان در دین مبین اسلام از کرامت و عزت ویژه ای برخوردار هستند گفت: زن مسلمان الگوی شایسته ای برای زنان جهان است.

حجت الاسلام گودرزی اظهار داشت: حجاب و عفاف از واجباتی است که تمامی افراد جامعه اعم از زن و مرد باید به آن توجه داشته باشند و به رعایت آن اهتمام ورزند.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در اوج وحدت قرار دارند

معاون امور بین الملل سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها(سمت) گفت: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در اوج وحدت و برادری در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

حجت الاسلام ˈمحمدجواد ابوالقاسمیˈ روز چهارشنبه در نشست مشترک علما، نخبگان و چهره های تقریبی تشیع و تسنن با موضوع تقریب مذاهب اسلامی، تحکیم اخوت و تقویت انسجام ملی در ایرانشهر با تبریک هفته وحدت افزود: مردم سیستان و بلوچستان الگوی ولایتمداری و وحدت هستند.

وی اظهار داشت: افرادی که به نام دین چهره ای خشن از اسلام ناب محمدی (ص) معرفی می کنند گرفتار هوای نفسانی اند و از دایره اسلام و احکام الهی خارح شده اند.

وی گفت: وحدت، اتحاد و انسجام نیاز مهم جهان اسلام است و علما، نخبگان و رسانه ها باید به عنوان یک تکلیف مسلمانان را با اطلاع رسانی دقیق و واقعی از توطئه های دشمنان آگاه کنند.

مولوی ˈنذیر احمد سلامیˈ عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در این نشست با بیان اینکه دشمنان تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا اسلام را دینی اختلاف برانگیز و تهدید کننده جان انسان ها معرفی کنند افزود: رحمت، عطوفت، مهربانی و صمیمیت دین اسلام برای همه جهانیان به اثبات رسیده است.

وی گفت: خداوند متعال رسول مکرم اسلام(ص) را برای مسلمانان الگو معرفی می کند و روش و منش ایشان را نقشه راه امت اسلام برای رسیدن به سعادت و خوشبختی قرار دادند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز از حضور علما، نخبگان و ائمه جمعه و جماعات شهرستان های استان در این نشست تقدیر و بیان کرد: وحدت نیاز به دعوت ندارد زیرا آموزه ای قرآنی است که خداوند همه بندگانش را برای رسیدن به سعادت و موفقیت به آن سمت هدایت کرده است.

حجت الاسلام ˈعیسی بزمانیˈ افزود: جامعه ای که وحدت را در دستور کار خود قرار دهد، عزتمند و مقتدر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بزرگنمایی اختلافات بین امت اسلامی کار دشمنان است اظهار داشت: دشمنان در تلاش اند جامعه و مذاهب اسلامی شناخت دقیق از یکدیگر نداشته باشند.

نرم افزار وحدت و انسجام اسلامی تهیه شده توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علیمه قم شعبه جنوب شرق با موضوعات ˈوحدت در قرآن و سنت، دیدگاههای امام و رهبری، وحدت در کلام بزرگان، منادیان تقریب، فرقه گمراهان و وحدت شکنانˈ در این نشست رونمایی شد.

بیانیه نشست مشترک علما، نخبگان و چهرهای تقریبی تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان در پایان این نشست قرائت شد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 همایش بزرگ علماء ، نخبگان و چهره های برجسته تشیع و تسنن در دومین روز از هفته وحدت در ایرانشهر برگزار می شود.

کارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در ایرانشهر گفت : شهرستان ایرانشهر در سیزدهم ربیع الاول میزبان علماء ، نخبگان و چهره های برجسته استان و دیگر نقاط کشور است.

حمید رضا سرحدی نسب افزود: برای اولین بار است که اینگونه همایش با حضور چهره های برجسته تشیع و تسنن ، گرامی داشت هفته وحدت در ایرانشهر برگزار می شود .

 وی گفت : این همایش با هدف تقریب مذاهب ، وحدت شیعه و سنی ، بررسی راهکارهای تعمق وحدت میان مسلمانان ، ایجاد همدلی در جامعه اسلامی و پیاده کردن سیره پیامبر اکرم (ص) با حضور علماء ، نخبگان و چهره های برجسته اهل تشیع و تسنن استان و کشور در 92/10/25 در ایرانشهر برگزار می شود .

سرحدی نسب همچنین برگزاری کارگاههای آموزش شبهه شناسی ، کارگاه آموزشی عفاف و حجاب را از دیگر برنامه های هفته وحدت در سطح شهرستان ایرانشهر عنوان کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تحکیم وحدت و استحکام پایه های انقلاب از برکت حضور رهبری در ایرانشهر است

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تحکیم وحدت و ترویج و استحکام پایه های انقلاب در این استان از برکت حضور رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر در سال 1356 است.

حجت الاسلام ˈعیسی بزمانیˈ در چهارمین همایش خورشید ولایت در ایرانشهر اظهار داشت: وجود رهبر معظم انقلاب در ایرانشهر موجب علاقه مندی بیشتر مردم به اسلام ناب و باورهای دینی شد و امروز آحاد مردم این منطقه جایگاه ولایت را به خوبی می شناسند. وی افزود: تحکیم وحدت و همبستگی بیشتر مردم و همراه بودن آنان با نظام اسلامی از دستاوردهای وجود معظم له در این شهرستان است که بحق مردم نیز با برگزاری ویژه های برنامه هایی چون همایش خورشید ولایت در سالروز تبعید رهبر وفاداری و علاقه شان به ولی امر مسلمین را به اثبات رسانده اند.

امام جمعه ایرانشهر نیز با تقدیر از حضور یکپارچه مردم در چهارمین همایش خورشید ولایت گفت: برگزاری این گونه همایش ها با این نشاط و شکوه خاص نشانگر عشق و علاقه و وفاداری مردم این منطقه به رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام حسین طاووسی افزود: مسوولان باید در تقویم استان 28 آذر را به نام ایرانشهر ثبت کنند تا علاقه و وفاداری مردم این شهرستان به رهبری برای همیشه در تاریخ ثبت شود.

وی با تاکید بر مستند سازی زندگانی رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید در ایرانشهر گفت: مردم این شهرستان همواره در عرصه های مختلف وفاداری شان به نظام و رهبری را به اثبات رسانده اند اکنون وظیفه مسوولان است که در زمینه رفع مسائل و مشکلات آنان گامهای اساسی بردارند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در این همایش گفت: اطاعت از رهبری بر هر فرد مسلمان لازم و واجب است .

مولوی ˈعبدالصمد کریم زائیˈ افزود: رهبر معظم انقلاب به خاطر دین اسلام و گسترش احکام الهی از سوی رژیم ستم شاهی تبعید شدند همچنانکه رسول خدا (ص) و اصحاب شان بخاطر دین خدا مجبور به هجرت شدند.

 وی ادامه داد: افتخار ما این است که در کشوری زندگی می کنیم که احکام اسلامی در آن جاری است و رهبری آن را شخصیت لایقی چون رهبر معظم انقلاب که پرچمدار عدالت و وحدت هستند، برعهده دارند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر توجه بیشتر به مسائل معیشتی مردم و اشتغال جوانان را خواستار شد.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی نیز به نقش رهبر انقلاب در هدایت جوامع اسلامی و آزادیخواهان جهان اشاره کرد و گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب لرزه بر اندام دشمنان اسلام می اندازد.

ˈمحمد سعید اربابیˈ افزود: هفته وحدت از سوی رهبر انقلاب در ایراننشهر پایه ریزی شد و معظم له نماد وحدت میان مردم و معرف انقلاب در منطقه بودند.

رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: مردم ما با حضور گسترده و باشکوه در انتخابات حماسه سیاسی را خلق کردند اکنون حماسه اقتصادی باید با نگاه و توجه ویژه دولت محقق شود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از ایرانشهر به عنوان مرکز فرهنگی بلوچستان یادکردند به همین سبب باید توجه بیشتری برای زیر ساختهای فرهنگی و ورزشی این شهرستان صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش گفت: 28 آذر یادآور روز سخت و طاقت فرسایی است که حکومت پهلوی رهبر معظم انقلاب را به ایرانشهر تبعید کرد اما حضور معظم له در این منطقه به روشنگری دامن زد و مردم با انقلاب آشنا شدند.

رجبعلی شیخ زاده افزود: حضور رهبر موجب پیوند انقلاب و مردم منطقه شد.

وی بیان کرد: اگر امروز امت اسلامی بر محور ولایت اسلامی اجماع کنند بسیاری از مشکلات جوامع اسلامی حل خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب در 28 آذر سال 1356 از سوی رژیم ستم شاهی به شهرستان ایرانشهر تبعید شدند.

رونمایی از فیلم مستند 237 روز با رهبر انقلاب، نمایشگاه عکس و خاطره و تجلیل از خانواده معظم شهدا از ویژه برنامه های جنبی همایش خورشید ولایت بود.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


تاریخ بروزرسانی : ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰