اخبار

مسابقات بین المللی ووشو جام صلح و دوستی در ایرانشهر آغاز شد

نخستین دوره مسابقات بین المللی ووشو جام صلح و دوستی از امروز /چهارشنبه/ به میزبانی شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

رییس اداره ورزش و جوانان ایرانشهر در حاشیه آیین افتتاح این دوره از مسابقات در مجتمع ورزشی شهید چمران گفت: این مسابقات با حضور هفت تیم داخلی و خارجی به مناسبت گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شهر ولایت در حال برگزاری است.

ˈمحمدیعقوب میردادˈ افزود: در این دوره از مسابقات دو تیم از کشورهای افغانستان و پاکستان و پنج تیم از استانهای خراسان جنوبی، کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان همراه با ستارگانی از استانهای مازندران، گلستان و همدان حضور دارند.

رییس اداره ورزش وجوانان ایرانشهر گفت: مسابقات بین الملل ووشو به مدت سه روز در شهرستان ایرانشهر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: شهرستان ایرانشهر دراین دوره از مسابقات دو تیم دارد.

شهرستان ایرانشهر در فاصله 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همایش پیاده روی خانواده در ایرانشهر برگزار شد

همایش بزرگ پیاده روی خانواده به مناسبت گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایرانشهر برگزار شد.

قشرهای مختلف مردم ایرانشهر با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی مسافت 5 کیلومتری میدان امام حسین (ع) تا استادیوم شهید چمران را طی کردند.

در پایان به تعدادی از شرکت کنندگان به قید قرعه هدایایی اهدا شد.

همچنین یادواره شهدای ورزشکار ایرانشهر به مناسبت دهه مبارک فجر در مسجد آل رسول(ص) این شهرستان برگزارشد.

برگزاری مسابقات پرورش اندام و والیبال ادارات، جنگ شادی و شب شعر از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر در ایرانشهر بود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسابقات پرورش اندام قهرمانی استان در ایرانشهر برگزار شد

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام ایرانشهر گفت: به منظور اعزام به مسابقات کشوری، مسابقات پرورش اندام قهرمانی استان در ایرانشهر برگزار شد.

احمد بیجارزهی اظهار کرد: این دوره از مسابقات انتخابی تیم استان به منظور اعزام و شرکت در مسابقات کشوری برگزار شد.

وی افزود: در این مسابقات ۸۲ نفر در قالب پنج تیم در رده بزرگسالان و جوانان شرکت کردند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام ایرانشهر بیان کرد: این پنج تیم از ایرانشهر، خاش، چابهار، زابل و زاهدان حضور داشتند.

بیجارزهی گفت: در نتیجه این رقابت‌ها، در رده بزرگسالان و جوانان تیم ایرانشهر تیم نخست شناخته شد.

وی افزود: تیم دوم، رده بزرگسالان و جوانان زاهدان الف و تیم سوم، زاهدان ب شد.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام ایرانشهر خاطرنشان کرد: هم‌چنین قهرمان قهرمانان این دوره از مسابقات، حمیدرضا کوچکزایی از زاهدان بود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رقابت‌های بین‌المللی ووشو ‌در ایرانشهر برگزار می‌شود

رئیس هیئت ووشوی ‌سیستان و بلوچستان گفت: در بهمن ماه امسال شهرستان ایرانشهر میزبان ر‌قابت‌های بین‌المللی ووشو جام صلح و دوستی ‌خواهد بود.

محمد شیبک افزود: نخستین دوره مسابقات بین‌المللی ووشو جام صلح دوستی از 22 تا 25 بهمن ماه امسال با حضور کشورهای ایران‌، هند، پاکستان و افغانستان به میزبانی شهرستان ایرانشهر برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: ‌از استان سیستان و بلوچستان نیز 5 تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برگزاری تورنمنت بین‌المللی ووشو در ایرانشهر

رئیس هیئت ووشوی ایرانشهر از برگزاری نخستین تورنمنت بین‌المللی ووشو تحت عنوان جام «صلح و دوستی» در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

اشکان اروند اظهار کرد: این مسابقات برای نخستین بار در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود که توانسته‌ایم میزبان این مسابقات در شهرستان ایرانشهر باشیم.

وی افزود: در این مسابقات تیم‌هایی از کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان شرکت دارند.

رئیس هیئت ووشوی ایرانشهر بیان کرد: همچنین تیم‌هایی از داخل کشورمان از جمله استان‌های کرمان، خراسان و هرمزگان نیز به عنوان شرکت کننده در این مسابقات حضور می‌یابند.

اروند گفت: این مسابقات از ۲۲ بهمن تا ۲۵ بهمن ماه امسال در شهرستان ایرانشهر برگزار می‌شود.

وی افزود: اسپانسر اصلی این مسابقات دانشگاه ولایت ایرانشهر است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

35 شتر سوار به میمنت دهه فجر در ایرانشهر به رقابت پرداختند

رییس اداره ورزش و جوانان ایرانشهر گفت: مسابقه شترسواری با شرکت 35 شتر سوار به مناسبت گرامیداشت سی وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان برگزار شد.

یعقوب میرزاد افزود: 35 شترسوار عشایر این شهرستان مسافت پنج کیلومتری فرودگاه تا قلعه ناصری را باهم به رقابت پرداخته و شور و نشاط خاصی برای علاقه مندان حاضر در مسابقه ایجاد کردند.

وی ادامه داد: شتر سواران عشایر ایرانشهر درحالی که پرچم جمهوری اسلامی را حمل می کردند مورد استقبال گرم شهروندان ایرانشهری که دو طرف خیابانها تجمع کرده بودند قرار گرفتند.

رییس اداره ورزش و جوانان ایرانشهر بیان کرد: درپایان این رقابت به ترتیب عباس بامری، جعفرمگسی و علیجان پلنگی مقام های اول تا سوم راکسب کردند.

گفتنی است به نفر اول دو میلیون ریال، نفر دوم یک میلیون و 500 هزار ریال و نفر سوم یک میلیون ریال جایزه نقدی اهدا شد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تیم بانوان دانشگاه ولایت قهرمان رقابتهای فوتسال ایرانشهر شد

نایب رییس هیات فوتبال بانوان ایرانشهر گفت: تیم فوتسال بانوان دانشگاه ولایت قهرمان رقابت های فوتسال این شهرستان شد.

ˈطاهره خیرخواهˈ افزود: این رقابت ها به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور هشت تیم به مدت یک هفته در سرسرای ورزشی شهید چمران ایرانشهر برگزار شد.

وی اظهار داشت: تیم های فوتسال بانوان دانشگاه ولایت، وحدت و گسترش صنایع بافت بلوچ ایرانشهر به ترتیب مقام های اول تا سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.

وی گفت: تیم فوتسال بانوان دانشگاه ولایت ایرانشهر به عنوان نماینده شهرستان به رقابت ها فوتسال قهرمانی بانوان استان راه یافت.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرایط نامساعد در کرمانشاه عامل باخت تیم فوتسال ایرانشهر شد

سرمربی تیم فوتسال شهرداری ایرانشهر مدعی شد: در بازی برگشت با تیم نظام مهندسی کرمانشاه که به میزبانی تیم حریف برگزار شد تیم ایرانشهر به علت اشتباه داور و اثرات روحی روانی ناشی از توهین تماشاگران کرمانشاهی نتیجه را 4 بر 2 واگذار کرد.

ˈمسعود سنچولیˈ افزود: تیم فوتسال شهرداری ایرانشهر تنها نماینده سیستان و بلوچستان در مسابقات فوتسال جام حذفی کشور هفته گذشته در یک بازی خشن در کرمانشاه مغلوب حریف و از دور مسابقات حذف شد.

وی خاطرنشان کرد: در دور رفت که در ایرانشهر برگزار شد توانستیم تیم نظام مهندسی کرمانشاه را با نتیجه 4 بر 3 مغلوب کنیم اما در بازی برگشت که در کرمانشاه برگزار شد، بعضی از تماشاگران کرمانشاهی، با الفاظ زشت و ناشایست بازیکنان ما را تحت تاثیر قرار دادند.

سرمربی تیم فوتسال شهرداری ایرانشهر بیان کرد: همچنین سالن برگزاری محل مسابقه را به عناوین و بهانه های مختلف در اختیار ما قرار ندادند این در حالی بود که ما در ایرانشهر سالن را یک روز برای تمرین و آشنایی آنها در اختیارشان قرار دادیم و از حریف به خوبی استقبال کردیم اما در کرمانشاه چیز دیگری دیدیم.


تاریخ بروزرسانی : ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۳